Ziua Copiilor

Iunie 2021 – Ziua Copiilor

În demersurile noastre pentru sprijinirea proiectelor de responsabilitate socială, susținem educația copiilor și tinerilor vulnerabili pentru o șansă la un viitor mai bun, la integrare socială și profesională.

Considerăm că toți copiii au dreptul la condiții cât mai bune pentru a învăța, iar în această direcție, împreună cu Asociația Aura Ion, am contribuit la dotarea cu mobilier a 8 școli din mediul rural, în județetele Prahova și Teleorman.

În continuarea acțiunilor noastre, cu ocazia Zilei Copiilor, am organizat o campanie de colectare donații pentru copiii din medii defavorizate sprijiniți de Asociația Aura Ion.

Am pregătit surprize celor mici, oferindu-le rechizite, jocuri educative sau jucării specifice vârstei, produse de igiena și, desigur, dulciuri.